SZC logo

Dunaújvásosi Szakképzési Centrum

OM kód: 203034/009 | 2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

Intézmény logo

Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 27.


Kiss Péter

  Érzékenyítés rudasos módra

  Immáron 22. alkalommal rendezi meg Dunaújvárosban a Regionális Mozgásélmény Sportnapot a Magyar Speciális Olimpia Szövetség.

  Érzékenyítés rudasos módra

  A rendezvény helyszínét hagyományosan a Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium biztosította.

  Több céllal fogadta be iskolánk a rendezvényt: egyrészt hogy a mozgásukban korlátozott, sérült fiatalokat, valamint felnőtteket a különféle mozgásos feladatokkal élményhez juttassuk, másrészt a rudasos diákokat érzékenyítsük a mássággal élő emberekkel való bánásmódra - emelte ki Szemenyi István, a Rudas iskola igazgatója.

  A megnyitón Barta Endre, Dunaújváros alpolgármestere megjegyezte, nem véletlen ad otthont egy iskola ennek a rendezvénynek, hiszen a sportnap a résztvevőknek fontos leckét tanít: megmutatja, hogy a közösség ereje áthidalja a különbségeket.

  A rendezvényt a 11. a sport ágazatos diákjai segítették Kovács Zsolt osztályfőnök koordinációja mellett. A diákoknak ez egyben szakmai gyakorlatot is jelentett, hiszen a sportedzőknek meg kell tanulniuk a fogyatékkal élő emberek sportolási lehetőségeit is.

  A rendezvény végén Magyar Speciális Olimpia Szövetség oklevéllel, kis ajándékkal ismerte el a sportolói teljesítményt. A díjakat Pocsainé Varga Veronika a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum főigazgatója, valamint Szemenyei István a Rudas iskola igazgatója adta át.

  Az esemény végén a résztvevők együtt hallgatták meg, énekelték a Speciális Olimpia himnuszát.

  https://www.facebook.com/watch?v=362922872786429

  GALÉRIA

  Mozgásélmény 2023

  mozgaselmeny_2023_01.jpg
  mozgaselmeny_2023_02.jpg
  mozgaselmeny_2023_03.jpg

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Tisztelt Partnereink! Kedves Szülők!

  Tisztelt Partnereink! Kedves Szülők!

  A Rudas-alapítvány szívesen fogadja adójuk 1%-át, s örülünk minden felajánlásnak, amely a diákok magas szintű oktatását és nevelését szolgálja, valamint anyagilag támogatja a tanulóink számára szervezett szabadidős programjainkat.

  2024. febr. 28.


  Kiss Péter

  Pályaorientációs programdömping iskolánkban a Szakmák Napján

  Pályaorientációs programdömping iskolánkban a Szakmák Napján

  2024. február 22-én nyolcadik alkalommal rendeztük meg a Szakmák Napja programunkat, mely ebben a tanévben egész napos pályaorientációs rendezvénnyé változott.

  2024. febr. 23.


  Kiss Péter

  Ki mit tud?

  Ki mit tud?

  Február 13-án hagyományteremtő jelleggel rendeztük meg iskolánk tornatermében a „Ki mit tud?” tehetségkutató versenyt.

  2024. febr. 15.


  Kiss Péter


  Partnereink

  SZC logo

  Dunaújvásosi Szakképzési Centrum


  Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium

  2400 Dunaújváros, Római körút 47-49.

  Telefon: +36 (25) 510 280

  E-mail: titkar@rudas.hu

  OM azonosító: 203034/009


  2024Dunaújvárosi SZC Rudas Közgazdasági Technikum és Kollégium