ÁSZÉV-EREDMÉNYEK 2022

2022. április 27.
2022. április 7-én lezajlott az ÁSZÉV (Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye). A helyszínt adó iskola, a Szolnoki SZC Pálfy-Vízügyi Technikum nyugodt körülményeket biztosított a versenyzéshez.

Iskolánkat két tanuló képviselte az országos döntőben: Sport ismeretek tantárgyból Erdélyi Hédi 12. a osztályos, sport ágazatos tanuló, míg az ügyvitel ágazatot Irodai ügyviteli ismeretek tantárgyból Markó Médea Mercédesz 12. b osztályos tanuló.

A megmérettetés mindkét tárgyból háromfordulós volt. A számítógépes teszt után következett az írásbeli feladatsor kidolgozása, majd a szóbeli. A döntőben Irodai ügyviteli ismeretek tantárgyból 28 fő vett részt a küzdelemben, Mercédesz az összesítésben a 14. helyen végzett.

Hédi az írásbeli megoldás után a tizedik helyen várta a szóbeli vizsgát, ahol a második legeredményesebb felelettel feljött a negyedik helyre. A megmérettetés annyira szoros volt, hogy csak egy ponttal maradt le a dobogós harmadik helyről, s két ponttal a másodikról.

Gratulálunk tanulóinknak és felkészítő tanáraiknak, Vass Erika tanárnőnek, Horváth István és Kovács Zsolt tanár úrnak.

Bízunk abban, hogy diákjaink a középiskolában tanult ismereteiket a későbbiekben tovább bővítik, illetve hasznosítják munkájuk során.